Najnowszy

Darmowe szkolenia dla organizacji non profit

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę ubiegać się o szkolenia, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak ani złotówki.Mimo, że organ

Czytaj więcej...
Losowy

Programy dla uczniów – wyjazdy do Stanów

Nasz zespół prowadzi seminaria i certyfikacje standaryzacyjne dla uczniów przeprowadzających się z rodzinami do USA lub krajów Zjednoczonego Królestwa. Umożliwiają one na szybką relokację do docelowej jednostki nauczania szkolnego. W ostatnim roku realizowaliśmy m.in. te kursy: Oficjalne tłumaczenie wymogów k

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla organizacji non profit

admin 05.06.2018

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę ubiegać się o szkolenia, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Mimo, że organizacje niedochodowe prowadzą nader sensowne projekty i angażują do nich pełnych energii wolontariuszy, to brakuje im eksperckiego przygotowania z zakresu zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe zwykle nie mają środków.

Konsultanci z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. sektorze społecznym zapraszają na całkowicie darmowe kursy z różnych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą złożyć podanie o wsparcie pisząc na adres [email protected] 

Przesyłać wnioski mogą zorganizowane jednostki, jak i pojedynczy działacze.  Bez względu na status formalny, każdy może ubiegać się o pomoc.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednak korzystający ze szkolenia winni znaleźć miejsce prowadzenia warsztatu – np. zaprzyjaźniony hotel czy okoliczny dom kultury. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w organizacji non profit

zarządzanie grupą aktywistów – kompetencje lidera

komunikacja w organizacji

kreatywność w trzecim sektorze

negocjacje ze sponsorami

marketing i promocja organizacji

asertywna komunikacja

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

komunikacja międzykulturowa 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski składac można bezterminowo. Jednak szkoleniowcy nie obiecują pomocy szkoleniowej w odpowiedzi na każdą prośbę. Decyduje pula dostępnych w danym miesiącu miejsc i poziom merytoryczny aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – wyjaśnia Adam Pasternak, członek zarządu Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam prowadzone przez wolontariuszy projekty staną się stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych niewielkich lokalnych stowarzyszeniach. Tam pomoc doradcza i nauka są nieraz potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. Niejednokrotnie obserwujemy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Chcemy choć spróbować trochę to zmienić.  Tagi: