Najnowszy

Darmowe szkolenia dla organizacji non profit

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę ubiegać się o szkolenia, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak ani złotówki.Mimo, że organ

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla organizacji non profit

admin 05.06.2018

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę ubiegać się o szkolenia, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Mimo, że organizacje niedochodowe prowadzą nader sensowne projekty i angażują do nich pełnych energii wolontariuszy, to brakuje im eksperckiego przygotowania z zakresu zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe zwykle nie mają środków.

Konsultanci z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. sektorze społecznym zapraszają na całkowicie darmowe kursy z różnych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą złożyć podanie o wsparcie pisząc na adres [email protected] 

Przesyłać wnioski mogą zorganizowane jednostki, jak i pojedynczy działacze.  Bez względu na status formalny, każdy może ubiegać się o pomoc.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednak korzystający ze szkolenia winni znaleźć miejsce prowadzenia warsztatu – np. zaprzyjaźniony hotel czy okoliczny dom kultury. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w organizacji non profit

zarządzanie grupą aktywistów – kompetencje lidera

komunikacja w organizacji

kreatywność w trzecim sektorze

negocjacje ze sponsorami

marketing i promocja organizacji

asertywna komunikacja

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

komunikacja międzykulturowa 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski składac można bezterminowo. Jednak szkoleniowcy nie obiecują pomocy szkoleniowej w odpowiedzi na każdą prośbę. Decyduje pula dostępnych w danym miesiącu miejsc i poziom merytoryczny aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – wyjaśnia Adam Pasternak, członek zarządu Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam prowadzone przez wolontariuszy projekty staną się stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych niewielkich lokalnych stowarzyszeniach. Tam pomoc doradcza i nauka są nieraz potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. Niejednokrotnie obserwujemy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Chcemy choć spróbować trochę to zmienić.  Tagi: